İlk Defa Koltuk Yıkatacağım

Halıpak Halı Yıkama ve Koltuk Yıkama Servisi olarak, koltuk yıkama sistemimiz hakkında merakınızı kısmen gidereceğinizi düşündüğümüz bir yazı hazırladık.

Koltuk yıkama hizmetimiz koltuklarınızı yıkatmaya karar verip, halıpak halı yıkama fabrikasına telefonla yada mail yoluyla ulaşmanızla başlar. (Mail gönderdiğinizde aynı gün temsilcimiz size telefonla ulaşır). Telefonun diğer ucundaki temsilcimiz koltuklarınız hakkında sizlerden birkaç soru ile koltuklarınız ve durumu bakımından bir ön bilgi oluşturduktan sonra verilecek koltuk yıkama hizmeti için ortalama bir ücret belirler, bu konuda mütabik olundukdan sonra adres bilgilerinizi sisteme kayıt eder ve sizinde onayınızla koltuk yıkama servisin verileceği en uygun zaman belirlenir. Birinci adım tamamlanmış olur.

İkinci adım koltuk yıkama işlemi için kararlaştırılan gün ve belirlenen saatten 1 saat önce koltuk yıkama servis yetkillisinin sizi son bir kez arayıp size gelmek üzere yola çıkış hazırlıklarını başlattıklarını, herhangi bir aksama olup olmayacağını sormasıyla başlar.Sizin planınızda olmayan ani bi işiniz çıkmadıysa, konuşulan saatte müsait olduğunuza dair son onay alındıktan sonra koltuk yıkama servis ekibi evinize yada iş yerinize gelmek üzere yola çıkar.

Ziliniz çalar ve kaliteli kalifiye koltuk yıkama servis personelimiz kapınızda. Servis personelimiz önce yıkanacak koltuğunuzun genel  yapısı ve kumaş yapısı hakkında bir inceleme yapar ve koltuk yıkama işleminde ne tür şampuan kullanacağına karar verir. Şampuan tercihi koltuk yıkama işinde bizim en önem verdiğimiz konulardan birtanesidir. (Çok önemlidir çünki deneyimsiz bir personelin yanlış şampuan seçimi yada bilinçsiz bir firmanın maliyet düşürmek için kullandığı ağır ağartıcılar koltuklarınızda kalıcı hasara sebep olabilir.) Bir elemanımız gerekli şampuan karışımlarını hazırlarken diğer elemanımız koltuklarınızda varsa minderleri söker ve yüksek devirli endüstriel vakum makinesi ile koltuklarınızı güzelce süpürür.

Artık koltuklarınız yıkanmaya hazır. Vakum makinesinin püskürtme ünitesine hazırlanan şampuan püskürtülerek koltuğnuza  uygulanır bu işlemin ardından diğer elemanımız koltuk fırçalama makinesi ile koltuğunuza zarar vermeyecek devirde derinlemesine ve her köşesine fırçalama işlemi uygulanır.

Koltuklarınız mis gibi kokan bembeyaz köpükler içinde; bir süre bekletildikten sonra (Bekleme süresi koltuğun cinsine ve kumaş yapısına göre değişir.) Fırçalama işlemi bittirilir. Yıkanan koltuğunuz yüksek devirli vakum makinesinin emiş modu ile acele etmeden iyice vakumlanır.

Sırada, kalmış ise eğer, çıkmayan lekeler ile ilgili deneyeyimli personelimizin özel leke çıkarıcılarla son uygulamalarından geçirilir lekeler tamamen çıkarılmaya çalışılır. (Bağzı durumlarda malesef çıkaramadığımız lekeler olduğunu belirtmeliyiz .Her lekeyi çıkaracağını idda edenlere de itibar etmeyiniz çünki tekstile bazı lekelerin fiziki olarak tamamen giderilemediği defalarca bilimsel olarak kanıtlanmıştır). Koltuklarınızdaki kalmış ise eğer lekeleri giderme işleminin ardından bir kere daha vakumlanma işlemi uygulanır.

Bizim işimiz buraya kadar artık koltuklarınız tertemiz, mis gibi kokuyor ve çıkabilecek bütün lekelerinden arınmış helde adeta size gülümsüyorlar.:) mevsimine göre 2 yada 4 saat pencereler açık bir şekilde havalandırıldıktan sonra yıkanmış mis gibi koltuklarınız kullanıma hazır.